Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Wordpress Tema ve Eklenti Türkçeleştirme

DarkZ

Üye
.
Katılım
21 Ağu 2021
Mesajlar
71
Tepkime puanı
49
Puanları
18
WordPress tema ve eklentilerinin çoğu ingilizce olduğu için düzenlemekte zorlanabilirsiniz. Bu işlemi wordpress eklentisi sayesinde kolaylıkla yapabilir ve wordpress tema yada eklentilerinizi kolaylıkla türkçeleştirebilirsiniz.
Öncelikle Türkçeleştirme işlemi için ihtiyacımız olan LOCO TRANSLATE wordpress eklentisini, eklentiler sayfasına girip kurun. Eklenti zaten otomatik olarak bütün ayarlarını yapmakta ve admin paneline menü olarak sizin kontrolünüz için gelmektedir.
  • Admin Paneli > Eklentiler > Yeni Ekle sekmesinden arama kutusuna Loco Translate yazın. Eklentiyi kurup etkinleştirin. Eğerki kuramadıysanız manuel kurmak için WordPress Eklentiler sayfasına giderek indirip kurabilirsiniz.
  • Admin menüsündeki Loco Translate’e tıklayarak yönetim paneline giriş yapın.
  • Eklentiler veya Temalar kısmına giderek çevirmek istediğiniz eklenti yada temayı seçin. Otomatik olarak listeleyecektir.
  • Sonrasında yeni dil ekle diyerek TÜRKÇE yeni dil dosyası ekleyin.
  • Ardından listelenen kelimelerde arama yaparak örneğin “comments” şeklinde aratın ardından Türkçe kısmına “yorumlar” olarak düzenleme yapın ve kaydedin.
Loco Translate eklentisi ile WordPress Türkçeleştirme işlemi bu kadar basit. Türkçeleştirmek istediğiniz kelime ve ya cümleleri yukarıdaki adımlarla kolaylıkla çevirebilirsiniz.
 
Üst Alt